Ehitusinfo

Arendaja

Go Property on enam kui 15aastase kogemusega
kinnisvarahalduse ja -arenduse ettevõte, mis peamiselt on spetsialiseerinud ASile Go Group kuuluva kinnisvara haldamisele ja arendusele.

Ehitaja

Kodumaisel kapitalil põhinev Eventus Ehitus OÜ on 2005. aastal asutatud ehituse peatöövõtuga ja projektijuhtimisega tegelev ettevõte. Eventus Ehitus OÜ omab kvaliteedijuhtimise süsteemi ISO 9001:2008, keskkonnajuhtimise süsteemi ISO 14001:2004 ja tööohutusejuhtimise süsteemi OHSAS 18001:2007 sertifikaate.

Arhitekt

Ilmarise 3 hoonete autor on Arhitekti- ja Inseneribüroo ARX OÜ volitatud arhitekt Ilmar Heinsoo, Eesti Arhitektide Liidu liige, kel on pikaajaline kogemus kõige erinevamate hoonete projekteerimisel. Arhitekti- ja Inseneribüroo ARX OÜ on asutatud aastal 1990 ning on Eesti Projektbüroode Liidu asutajaliige.

B-energiaklass

 

Hoonete puhul on pööratud suurt tähelepanu energiatõhususele: kasutatakse kvaliteetseid materjale, selektiivklaase, soojustagastiga ventilatsiooniseadet jm. Energiatõhususe kontrollarvutuse põhjal on elamutele omistatud B- energiaklass.

Vundament

 

Lintvundament on rajatud looduslikule mineraalsele liivapinnasele ja tihendatud killustikalusele. Vundamentide müüritis ehitatakse raudbetoonist taldmiku peale betoonväikeplokkidest. Sokli välisseinad kaetakse kuni 200 mm paksuse vahtpolüstüroolsoojustuse ning betoonväikeplokist voodriga.

Seinad

 

Välisseinad on betoonväikeplokkidest, millele lisandub 200 mm vahtpolüstüroolsoojustus. Fassaad on kaetud tellisvoodriga ning komposiitmaterjalist fassaadiplaadiga. Materjalid on pikaealised ja hooldusvabad. Tume tellis sulatab hooned visuaalselt ümbruskonda ja laseb neil näida väiksematena. Kivipinna kargust pehmendab spoonmustriga fassaadiplaat, mille soe toon haakub taustal kõrguvate mändide punakaspruunide tüvedega.

Kandvad siseseinad ehitatakse betoonväikeplokist ning on täisbetoneeritud, mis tagab heliisolatsiooni vähemalt 55 dB. Mittekandvad vaheseinad on AEROC-elementidest.

Wienerberger Nero


Kronospan Kronoart Guarnieri Nut

Katus ja vahelaed

 

Katus ja vahelaed on õõnespaneelidest, mis on seotud katkematu raudbetoonvööga ja ankurdatud seinte külge. Katusepaneelid on kaetud aurutõkkekatte ja 250 mm vahtpolüstüreensoojustusega, pealispinnal PVC-kate. Laed värvitakse valgeks.

Põrandad ja trepid

 

Põrandad pinnasel on rajatud tihendatud ehitusliivast alusele, korralikult soojustatud ja niiskuse vastu isoleeritud. Esimese korruse niiskusisolatsioonikihil ja teise korruse vahelaepaneelidel paikneb raudbetoonplaat küttetorustiku ja mürasummutuskihiga. Trepikoja trepid on metallsõrestikul terrazzo-betoonist astmetega. Korterite sisetrepid koos piirete ja käsipuudega on valmistatud kasevineerist ning viimistletud peitsi ja mattlakiga.

Aknad ja uksed

 

Aknad ja rõduuksed on kahe selektiivklaasiga kolmekordse klaaspaketiga, mis on paigutatud termokatkestusega profiilidest puitalumiiniumkonstruktsiooni. Kõikjal, kus klaaspinna kõrgus põrandast on alla 70 cm, kasutatakse turvaklaase. Korterite välisuksed on silemetalluksed tulepüsivusklassiga EI30. Korterite siseuksed on tammespooniga sileuksed. Elamute sissepääsuuksed on turvaklaasiga metallprofiilidest.

Viimistlus

 

Põrandaid katab soe ja kvaliteetne mattviimistlusega kahes erinevas toonis laudparkett. Seinad on pahteldatud ja viimistletud mati seinavärviga, tualettruumide ja vannitubade põrandad ning seinad on plaaditud. Eluruumides on laed viimistletud valge mattvärviga, tualettruumide ja vannitubade lage katab alumiiniumprofiilidest avatav ripplagi.

Elektrivarustus

 

Elektrikulu arvestussüsteemid on igas korteris eraldi. Korteri kilp on kahesektsiooniline, milles eraldi elektri- ja nõrkvooluosa. Elektri osas on automaatkaitsmed ning nõrkvoolu osas side- ja TV-jaotus. Korterite köökides on elektripliidi-, külmkapi- ja nõudepesumasinavalmidus, korterite majandusruumides pesumasina- ja kuivativalmidus. Arvestatud on vanni paigaldamise võimalusega kõikides korterites ning osades korterites ka saunakerisega. Pistikupesad on sarjast Busch-Jaeger Basic 55. Kõik pistikupesad on kaitsekontaktiga ning süvistatud seintesse (v.a tehnoruumides).

Veevarustus ja kanalisatsioon

 

Hoone on ühendatud linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse lokaalselt maja soojasõlmes. Kõikidele korteritele paigaldatakse eraldi veemõõtjad.

Küte ja ventilatsioon

 

Elamu soojusvarustuse allikaks on kaugküttevõrku ühendatud soojasõlm. Korterite õhuvahetus tagatakse korteripõhise soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbe ventilatsiooniseadmega. Trepikojas ja tehnilistes ruumides on kasutusel radiaatorküte, korterites on kasutusel põrandküte. Küttekehade ja põrandkütte soojusandvuse reguleerimine toimub igas ruumis individuaalselt.

Signalisatsioon

 

Igasse korterisse luuakse sõltumatu valvesignalisatsiooni keskseadme paigaldamise võimalus ja lahendatakse valvesignalisatsioonisüsteemide juhtmestik. Valveseadmete paigalduse ja teenusepakkuja valiku teostab korteri omanik.